Jubileusz 20 lat PHU Jamniuk

Zapraszamy do Stanicy Łowieckiej Kniejówka na jubileusz 20 lat PHU Jamniuk. Początek w sobotę, 25 maja 2019 r. o godzinie 12. Wstęp wolny - impreza otwarta. Zabawa gwarantowana do nocy.  

Wybory sołtysa w Ownicach 2019

Zebranie wiejskie i wybory sołtysa w Ownicach miały miejsce w ownickiej świetlicy dnia 26 marca 2019 r. Frekwencja dopisała. Każdy kto zna ownickie realia mógł z góry przewidzieć wynik wyborów. Dość spojrzeć na nowe drogi we wiosce, place zabaw, ogólnodostępne wiaty i...

Remont domu pani Januszewskiej

To była chyba największa akcja charytatywna w dziejach Ownic. Pewnie też jedna z większych tego typu w Polsce. Pani Urszula Januszewska sama zajmuje się niepełnosprawną córką Karoliną. Obie panie mieszkają w domu w Ownicach. Niestety, stary dom, który ma może nawet...

Festyn parafialny 2014

  22 czerwca 2014 roku odbył się Pierwszy Festyn Parafialny w Ownicach. Jego celem było, oprócz dobrej zabawy i integracji mieszkańców, pozyskanie środków finansowych na nowe ogrodzenie dookoła kościoła.

Dzień Inwalidy 2014

  Kolejny Dzień Inwalidy w Ownicach odbył się w dniu 24 maja 2014 roku. Impreza została zorganizowana na terenie Stanicy Łowieckiej "Kniejówka" w Ownicach.  

Remont boiska w Ownicach

  W grudniu 2013 roku przeprowadzono remont boiska piłkarskiego w Ownicach. Na zdjęciach prace ziemne przy nowej nawierzchni boiska.  

Dzień inwalidy 2013

Ownicki Dzień Inwalidy 2013 odbył się w dniu 1 lipca 2013 roku. Impreza została zorganizowana na terenie Stanicy Łowieckiej "Kniejówka" w Ownicach.  

Otwarcie wiejskiej świetlicy

Nasza świetlica po wielu latach doczekała się kapitalnego remontu. Wszystko dzięki funduszom z Gminy Słońsk i z Unii Europejskiej. Dziś to funkcjonalny obiekt z profesjonalnym zapleczem kuchennym. Będzie doskonałym miejscem na wiejskie zebrania i zabawy. [button...

Remont świetlicy w Ownicach

W roku 2012 rozpoczęty został kapitalny remont wiejskiej świetlicy w Ownicach. Nie obyło się bez problemów. Pod koniec 2012 roku trzeba było zmienić wykonawcę, bo pierwszy, wyłoniony w drodze przetargu kompletnie sobie nie radził. Dopiero na przełomie 2012 i 2013 roku...

Remont ulicy Młyńskiej

  Jesienią 2012 roku została przebudowana ulica Młyńska. Ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej i uporządkowano pobocza.